Навигация

При голям интерес от страна на младите хора преминават Общинските ученически спортни игри - 2013 г. Печат Е-мейл
Понеделник, 18 Февруари 2013 13:26

При голям интерес от страна на младите хора преминават Общинските ученически спортни игри-2013г., организирани от МОМН, Регионален инспекторат по образование – Ловеч, съвместно с Община Троян.

На 11 февруари, в Шошковата къща, се проведе състезанието по шах. Във възрастова група 5-7 клас първо място спечели отборът на ОУ “Васил Левски”-с.Борима. И в по-горната група, 8-10 клас, призът отново бе взет от Боримските ученици.

На 13 февруари СОУ “Васил Левски” бе домакин на състезанието по волейбол. Оспорвана беше борбата между средните училища /СОУ”В.Левски”, СОУ “Св.Кл.Охридски” и СОУ “В.Левски”-Черни Осъм./, в групата 10-12 клас. Първото място спечели отборът на училището домакин с треньор Веселин Комитов.

Състезанието по тенис на маса – момичета и момчета, бе много оспорвано. То се проведе в СОУ “Св.Климент Охридски”. Състезателите бяха в три възрастови групи. При момичетата, 5-7 клас, победител стана отборът на СОУ “Васил Левски”. Победители при момчетатаса: 5-7 клас – ОУ”Христо Ботев”, с.Врабево; 8-10 клас- СОУ “В.Левски”-Троян и в групата 11-12 клас победител е отбора на СОУ “Св.Климент Охридски”.

Тодор Комитов, главен експерт “Младежки дейности и спорт” връчи от името на Община Троян грамоти на победителите.